Jesteśmy producentem zamocowań od 1994r. Wyceń swój produkt lub zadzwoń do nas: 661 331 215
Polski producent elementów złącznych
B2B
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages

Szybki kontakt:

+48 661331215

Aktualności

Dromet Systemy Zamocowań > Aktualności > ISO 9001:2000

ISO 9001:2000

Z niekłamaną przyjemnością informujemy o przystąpieniu naszej firmy do programu certyfikacyjnego ISO 9001:2000. Jednostką, która przeprowadzi audyt certyfikujący będzie TÜV Rheinland Polska. Mimo iż sam proces jest mocno skomplikowany a kryteria jakie firma starająca się o certyfikat musi spełnić są bardzo szczegółowe i surowe to zapewniamy, że już niedługo Dromet dołączy do elitarnego grona firm mogących pochwalić się certyfikatem ISO 9001:2000.

Opis normy

ISO 9001:2000 – międzynarodowa norma określająca wymagania, które powinien spełniać system zarządzania jakością w organizacji.
Normę tą mogą stosować wszystkie organizacje, niezależnie od ich wielkości i rodzaju. Ukierunkowana jest ona na zrozumienie i spełnienie wymagań klienta, a więc określonych potrzeb względem wyrobów danej organizacji, przyjęcie podejścia procesowego, dostarczanie wyników skuteczności procesów oraz ich ciągłe doskonalenie, w oparciu o obiektywne pomiary. Standard ten zaleca objęcie procesów organizacji cyklem PDCA, znanym również jako Cykl Deminga.
Do głównych wymagań normy ISO 9001 należą m.in.: wprowadzenie nadzoru nad dokumentacją i zapisami, zaangażowanie kierownictwa w budowanie systemu zarządzania jakością, usystematyzowanie zarządzania zasobami, ustanowienie procesów realizacji wyrobu, dokonywanie systematycznych pomiarów (zadowolenia klienta, wyrobów, procesów).

Wszystkie te wymagania są szczegółowo opisane w przedmiotowej normie i uwzględniają osiem zasad jakości:

zorientowanie na klienta (pozycja organizacji na rynku jest zależna od jej klientów);
przywództwo (kierownictwo organizacji wypracowuje kierunki jego rozwoju);
zaangażowanie ludzi (najcenniejszym dobrem organizacji są ludzie);
podejście procesowe (skuteczność i efektywność organizacji zależą w głównej mierze od jakości realizowanych w niej procesów);
systemowe podejście do zarządzania (zarządzanie jakością jest traktowane jako zarządzanie wzajemnie ze sobą powiązanymi procesami);
ciągłe doskonalenie (stałym celem organizacji jest ciągłe doskonalenie realizowanych w niej procesów);
rzeczowe podejście do podejmowania decyzji (podejmowanie decyzji opiera się na analitycznej, logicznej bądź intuicyjnej analizie wszelkich dostępnych danych i informacji);
wzajemne korzyści w stosunkach z dostawcami (tworzenie wzajemnie korzystnych stosunków z dostawcami materiałów i usług stanowi dla organizacji gwarancję wysokiej jakości).
Przystąpienie do programu certyfikacyjnego ISO 9001:2000 jest tylko potwierdzeniem naszego zaangażowania w proces samodoskonalenia i naturalnie komponuje się z naszym mottem: „bezkompromisowa jakość”.