Jesteśmy producentem zamocowań od 1994r. Wyceń swój produkt lub zadzwoń do nas: 661 331 215
Polski producent elementów złącznych
B2B
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages

Szybki kontakt:

+48 661331215

Aktualności

Dromet Systemy Zamocowań > Aktualności > VII spływ kajakowy w Firmie Dromet i Metalmarket

VII spływ kajakowy w Firmie Dromet i Metalmarket

Firmy Dromet i Metalmarket wyruszyły w sobotę 24 maja na VII spływ kajakowy. Tym razem po rzece Wkrze, na trasie miejscowości Kępa – Sobieski. Maksymalny czas płynięcia wyniósł 6 godzin.

Rzeka Wkra, zwana na odcinku powyżej Działdowa Nidą, a za Działdowem do Lubowidza Działdówką, jest prawobrzeżnym dopływem Narwi, uchodzącym do niej kilka kilometrów przed ujściem tej rzeki do Wisły. Jej długość wynosi 249 km. Przecina tereny historycznego Mazowsza; w górnym biegu stanowiła jego granicę. Spadek na szlaku to 0,4‰.

Spływ rzeką Wkrą był szlakiem o charakterze nizinnym, prowadzącym głównie przez tereny łąkowe, na znacznych odcinkach górnego i środkowego biegu uregulowanym. Przeszkody na trasie stanowiły jazy, elektrownie i młyny – czynne lub zniszczone.

Tegoroczny szlak był bardzo łatwy, jedynie na niektórych odcinkach występowały nieznaczne trudności, do Radzanowa dość uciążliwy, niżej tylko nieco uciążliwy. Jest to jednak szlak niesamowicie malowniczy, wart poznania z powodu czystej, przezroczystej, zimnej wody w przeważającej części biegu, spokojnego, charakterystycznego dla środkowej Polski otoczenia z szeregami ogłowionych wierzb i zadrzewionych na znacznych odcinkach brzegów.